ماندگاری پنیر لیقوان و پنیر کهنه

ماندگاری پنیر لیقوان چقدر

یکی از سوالات متدوالی که مصرف کنندگان گاها خریداران و حتی عمده فروش ها از ما میپرسند این است که تا چه مدت میتوانیم این پنیر را نگه داریم.

و مانگاری پنیر چقدر است. برای پاسخ به این سوال اگر فرض کنیم همه پنیر را در بهترین شرایط نکه میدارند باید بپرسیم که پنیر را برای چه میخواهید. 

اگر برای عمده فروش میخواهید حداکثر ۶ ماه فغرصت دارید.

اگر برای پخش پنیر میخواهید حداکثر یک سال فرصت دارید.

و اگر برای مصرف خانگی میخواهید حداکثر دو سال وقت دارید. اما اگر میخواهید بهترین نوع پنیر را تست کنید باید ۵ سال در محیط ایزوله نگهدارید. اما اگر بخواهید کهنه ترین پنیر ممکن را مصرف کنید پنیری که دو سال متوالی در جشنواری پنیر های تورک مقام اول را دارد را داشته باشید باید حداقل ۷ سال صبر کنید. 

 

چه پنیری را میتوان کهنه کرد

 

 

هر پنیری طبعا قابلیت ۷ ساله شدن را ندارد.

خیلی از پنیر ها ۶ ماه نگذشته شروع به تلخ شدن میکنند.اگر میخواهید پنیری بخرید و بگذارید کهنه شود باید ذر اردیبهشت ماه از تولیدی های لیقوان پنیر حلب روز سفارش دهید. بهترین کیفیت شیر در اردیبهشت ماه است. و پنیری تولید میشود که ماندگاری بالایی دارد اما توصیه میکنم ریسک ۷ ساله شدن را قبول نکنید و در سال دوم پنیرتون رو مصرف کنید. بعد از خرید پنیر حلبی ۵ کیلویی ان را قیر اندود کنید و داخل زمین خاکش کنید همین. دو سال بعد بیرون بیاورید قیر ها را با محلول بشویید و حلب را خشک کنید و باز کنید. شما الان صاحب بهترین و خوش طعم ترین پنیر لیقوان هستید.

البته در  کارخانه ها این کار انجام نمیشود و داخل سردخانه نگهداری میشود البته در سالن مخصوص و بدون رطوبت چون ئر حجم وسیع نمیتوان حلب ها را قیر اندود کرد 

 

ماندگاری پنیر لیقوان

پنیر گوسفندی هر چقدر کهنه تر بهتر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 × 2 =